Anasayfa  |  Hakkımızda   |  Kapsamlı Check Up  Kalp&Damar Check Up   Check Up Hazırlık  |  İletişim  
 

 

BURSA | Tam Kapsamlı Check Up İçeriği  |  0224 327 34 82 

   

BİYOKİMYA

 

KANSER TARAMASI (CEA)

Kanser erken teşhisi ve kist taraması için kullanılan özel kan tahlilidir.

KAN KALSİYUMU

Kemik metabolizması hakkında bilgi edinilmesini sağlayan testtir.

 

ROMATİZMA

(ASO- CRF- RF)

 

Romatizmal hastalıkların taranmasıdır.

 

TSH, T3, T4 HORMON TESTLERİ

Troid fonksiyonlarının değerlendirilmesinde kullanılan hormon testleridir.

 

PSA TESTİ

40 yaş üzeri erkeklerde prostat kanser taraması testidir.

 

18 PARAMETRE KAN SAYIMI

Kan düşüklüğü, lösemi, çeşitli enfeksiyonlara karşı vücudun reaksiyonunun ölçülmesi, kan hastalıklarının tanısı ve kan hücrelerinin özelliklerinin değerlendirilmesidir.

SEDİMENTASYON

Enfeksiyon ve iltihabi hastalıkların göstergesidir.

 

TOTAL KOLESTROL, HDL, LDL

Koroner kalp hastalıklarının risk ve değerlendirilmesi için kan değerlerinin ve birbirleri ile olan ilişkilerinin ve kandaki yağ oranının incelenmesidir.

TRİGLİSERİD

Yaşam tarzı ile vücudun uyumunu gösteren testlerden biridir.

 

AÇLIK KAN ŞEKERİ

Şeker hastalığının tanısı ve ya tedavisinin izlenmesi için yapılır.

 

BÖBREK TETKİKİ (ÜRE)

Böbrek filitrasyon izlenmesi testidir.

 

SARILIK TAHLİLİ          

(Hbs Ag Anti Hbs)

Hepatit B olarak adlandırılan ve karaciğerde ciddi hasara neden olan virüsün tanımlanması amacıyla yapılır. Virüsün ve buna karşı oluşan antikorların taranması için kullanılır.

KARACİĞER TETKİKİ      (SGOT, SGPT)

Karaciğer hücre yıkımının göstergesi olan testtir. Karaciğer iltihaplarının ve ya karaciğeri ilgilendiren hastalıkların tespitinde kullanılır.

 

TAHLİL

 

DETAYLI İDRAR TAHLİLİ

İdrar analizinde görülen değişimler, böbrek hastalıklarının tanı ve izlenmesinde idrar yolu enfeksiyonlarının ve bazı kötü huylu hastalıkların saptanmasında yardımcı olur.

 

GÖRÜNTÜLEME

 

EKG (Elektrokardiografi)

Kalp atım düzensizliklerinin ve kalp krizi riskinin saptanmasında kullanılan yöntemdir.

AKCİĞER FİLMİ

Akciğer hastalıklarını tespit etmek için kullanılan ön tarama yöntemidir.

TÜM BATIN ULTRASONU

Karaciğer, dalak, pankreas, safrakesesi, safra yolları, prostat, böbrek, bayanlarda rahim ve yumurtalık hakkında ayrıntılı bilgi ve bulgular yönünde değerlendirilir.

MEME ULTRASONU

Bayanlarda meme kanseri ve kist taramasıdır.

 

 

KONSÜLTASYON

 

SİSTEMATİK KONSULTASYON

 

Tüm sonuçların uzman doktorlar tarafından değerlendirilmesidir.

 

Check up programımız 7 aşamalıdır.
1)    Kan alımı
2)    EKG
3)    Akciğer filmi
4)    Tüm batın ultrasonu
5)    Meme ultrasonu (bayanlar için)
6)    İdrar verme
7)    Tüm sonuçların değerlendirilmesi

Check Up İle Nelere Bakılacak?
Kanınız alınarak maalesef günümüzde yaygın hastalık olan  kanser taraması testi (CEA testi) yapılır. 40 yaş üstü beyler için prostat testi yapılır. Bayanlar için meme ultrasonu çekilir. Böbrek ve karaciğer tetkikleri yapılır, Hbs AG ve Anti HBS testleri uygulanır, kan hastalıklarını, çeşitli enfeksiyonlara karşı vücudun direncini görmek ve kan hücre özellikleri incelemek için kan sayımınıza bakılır. Kansızlığa sebep olan demir oranına bakılır, şeker hastalığı tanısı için açlık kan şekeri ölçülür, karaciğer tetkikleri yapılır, ayrıca alkol ve ilaç kullanımının karaciğer üzerindeki toksin etkisine bakılır. Sarılık tahlilleri yapılır, hepatit B virüslerinin varlığı ölçülür. Kan yağları olan kolesterol ve trigliserid ölçümleri yapılır (HDL LDL TOTAL). Böbrek işlevlerinin değerlendirilmesi için üre testi yapılır. ASO CRP RF dediğimiz romatizmal testler yapılır. Guatr, nodül, troid hastalıklarını tetikleyen hormonların durumuna bakılır ( t3 t4 TSH).  Kandaki kalsiyum oranı ölçülür. İdrar tahlili ile böbrek fonksiyonlarının işleyişine ve idrar yolu hastalıklarına bakılır. Tüm batın ultrasonu çekilir. Böylece karaciğer, dalak, safra kesesi, safra yolları, pankreas, böbrekler gibi batın bölgenizdeki tüm iç organlarınızda kum, taş, kist oluşumları incelenir. Akciğer hastalıklarını tespiti için akciğer röntgeniniz çekilir. Kalp ritmini görmek için EKG çekilir.

Check Up İşlemleri Ne Kadar Sürecek?
Randevu ile geleceğiniz için işlemleriniz hızlı bir şekilde yapılır. Check up temsilcimizi size rehberlik eder. Yaklaşık 2 - 2,5 saat içinde check up programınız sonlanır.

Check Up Sonuçları Nasıl Değerlendirilecek?
Sonuçlar 3 gün içerisinde hazır olur ve sizi tekrar merkezimizde ağırlarız. Dâhiliye uzmanımız ile görüşürsünüz. Uzmanlarımız sonuçları değerlendirir, var ise sorularınızı cevaplar, gereken yönlendirmeleri yapar. Önerimiz, daha önce yaptırdığınız check up sonuçları ya da başka test, tahlil sonuçları var ise sonuç alma günü onları da getirmeniz. Böylece aradaki zamanda sonuçların ne yönde değiştiğini takip etmiş oluruz.

Nasıl Randevu Alabilirim?
Telefonla 0224 327 34 82 numaralı ‘Check Up Çağrı Merkezi’mizi arayarak randevu alabilirsiniz. Randevu kaydı için isim, soyadı, yaş, cinsiyet ve iletişim bilgileri ( telefon – e mail) yeterlidir.

Ödemeyi nasıl yapacağım?
Ödemenizi check up yaptıracağınız gün, merkezimize geldiğinizde yapıyorsunuz. Kampanya dönemlerinde kredi kartına 5 taksit kolaylığından yararlanabilirsiniz. Takside açık kredi kartları

Check up’a gelmeden önce nasıl bir hazırlık yapmalıyım?
Check up gününden bir gün önce, müşteri ilişkileri uzmanımız sizi arar ve check up randevunuzu hatırlatır. Check up için hazırlık bilgilerini anlatır. Merkezimizi kolaylıkla bulabilmeniz için alternatif ulaşım yollarını belirtir, adres tarifini yapar. 

 
 
 
 


Sosyal  Medya              
  

 İSTANBUL CHECK UP MERKEZİ 

 

Etiketler: check up, check up merkezi, check up fiyatları, check up fiyatı, check up ücretleri, check up ücreti, çek up hizmeti, check up istanbul, checkup, checkup merkezi, checkup fiyatları, checkup ücretleri, checkup ücreti, check up hizmeti, çekup, çek up check up kampanyaları , meme kanseri, meme sağlığı, kardiyolojik check up, sanal anjiyo, ankara check up, çekap, izmir check up

 

Bu sitede BuyCOMM E-Kurumsal altyapısı kullanılmıştır.